Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Gisborne & District Cricket Association - McINTYRE CUP
Round 6 - Sat 9 Nov 2019 (1:00PM), Sat 16 Nov 2019 (1:00PM)
St Anthony'svGisborne
Umpires: Umpire1: Peter Day  Umpire2: Shiraz Shamsudeen  
Scorers:  Not specified
Haffenden, Warren
Orr, Jason
Giblett, Zac
Clayton, Cameron (c)
Turner, Wayne
Walker, Rod
Filliponi, Tim
Farrugia, Conrad (+)
Kerr, Alex F
Chahal, Anmol singh
McCrae, Darren
 
Coach:  Clayton, Cameron
Scorer:  Greig, Alfred
 
Allen, Michael D
Macumber, Luke
Parrant, Corey
Tutton, Scott
Vernon, Jarryd (c)
McDonald, Joshua L
Vernon, Riley
Garbutt, Joel
Sanders, Thomas
Bannan, Jayben W
Mackay, Sam J
 
Coach:  Mackay, Gavin
Gisborne & District Cricket Association - JOHNSTONE SHIELD
Round 6 - Sat 9 Nov 2019 (1:30PM), Sat 16 Nov 2019 (1:30PM)
WallanvGisborne
Venue: Greenhill Reserve (Oval 1 (Upper))Match ID: 3200250
Umpires: Umpire1: Michael Jensen  
Scorers:  Not specified
Regan, Brad (c)
Vecchie, Chris
Van De Duim, Mitchell
Cumberland, Ryan J
Atkin, Kieran
Cumberland, Joshua
Bell, Steven
Whittingham, Spencer C (+)
Clayton, Matthew
singh, harkanwarpreet
weshal, Jai
 
Coach:  Vecchie, Chris
 
Jackman, Callum S
Jackson, Christopher
Handley, Joshua
Thomas, Harry
Beard, Aidan
Shore, Lachlan H
Sparrow, Declan
Barbour, Adrian
Docherty, Steven V
McDonald, Jason (c)
Martin, Corey
Veal, Lee
 
Coach:  Mackay, Gavin
Gisborne & District Cricket Association - DIVISION 1
Round 6 - Sat 9 Nov 2019 (1:30PM), Sat 16 Nov 2019 (1:30PM)
GisbornevRiddell
Venue: Gardiner Reserve (Gisborne)Match ID: 3201911
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
White, Sam W
Vernon, Scott (c)
Buskes, Gavin J
Neill, Stuart
Mann, Daine
Martin, Daniel
Jones, Spencer
Nichols, Alec
Torkington, Max
Peart, Doug
Bradbury, Rob
Watson, Nicholas
 
Coach:  Mackay, Gavin
 
Rosacker, Michael
Mitrevics, Adam (+)
Wadden, Travis (c)
Lindsay, Mark
Woolley, Craig
Jackson, Cameron
O'Mara, Brett
Elliot, Jamie
Bennett, Leigh
Mosele, Chris
Stokes, Quentin
 
Coach:  Wadden, Heath
Gisborne & District Cricket Association - DIVISION 2
Round 6 - Sat 9 Nov 2019 (1:30PM), Sat 16 Nov 2019 (1:30PM)
East SunburyvGisborne
Venue: John McMahon ReserveMatch ID: 3202221
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Wollington, Tim
Watson, Chris
Hourigan, Mark
Richard, Robert
Bitmead, Mark
Penticoss, Noel o (+)
Carter, Luke u
Crump, Joshua
Crump, Michael (c)
Hourigan, Jessica
Richard, Austin (sub)
Kayani, Tahir
Khan, Raheel
Westcott, Josh
 
Coach:  Watts, Lance
 
Nolan, Brendan
Clunies-Ross, Troy
Young, Ned
Headberry, Andrew (c)
Thomas, Darcy
Forrester, Archie
Mackay, Wilhem
Fitzpatrick, Daniel
Waites, Glenn
Paton, Spencer
Soldati, Anthony
Hall, Greg
Hallett, Jordan
 
Coach:  Mackay, Gavin
Gisborne & District Cricket Association - CLUB GRADE - North
Round 6 - Sat 9 Nov 2019 (1:30PM), Sat 16 Nov 2019 (1:26PM)
GisbornevHanging Rock
Venue: Sankey ReserveMatch ID: 3234857
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Dobrovsak, Darko
Prince, Rowan J
Smith, Nicholas
Johnston, David
Schnoor, Oscar
Smith, Joshua (c)
Clark, Alexander
Clark, Nicholas
Barlow, John
Spargo, Liam
Hay, Lachlan
Walsh, Malachy
Barlow, Stewart
 
Coach:  Mackay, Gavin
 
GRADY, Patrick
FAH, Bret
GRADY, Mark P
Rodda, Justin
Place, Todd (c)
Fisher, Michael (+)
Place, Thomas G
Drake, Kevin J
Walsh, Peter
Wearne, Mitchell
Vincent, Lenny
Vincent, Adam
 
Coach:  Milsom, Jarrod L
Team Manager:  Place, Todd
Gisborne & District Cricket Association - Under 17
Round 3 - Sat 9 Nov 2019 (8:45AM), Sat 16 Nov 2019 (8:45AM)
GisbornevBacchus Marsh
Venue: Gardiner Reserve (Gisborne)Match ID: 3272395
Umpires: Umpire1: Max Howell  
Scorers:  Not specified
Bannan, Jayben W (+)
Paton, Spencer
Jones, Spencer (c)
Johns, Hamish
Nichols, Alec
Hester, James
Jackson, Wll
Forrester, Archie
Hallett, Jordan
Walsh, Malachy
Torkington, Max
Thomas, Harry
 
Coach:  Bannan, Jayben W
 
Bishop, Darcy
Whiteway, Hayden J (+)
Gellie, Brodie
Meier, Jordan
Jenks, Spencer (+)
********
Huxtable, Riley
Wernicke, Jake
GIANI, FLYNN
Hayes, Jacob
Fowlie, Tomeka
McGrath, Joshua (c)
********
 
Coach:  McGrath, Brett
Gisborne & District Cricket Association - Renegades Girls Under 17
Round 4 - Fri 15 Nov 2019 (5:30PM)
RiddellvGisborne
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Gisborne & District Cricket Association - Under 15
Round 3 - Sat 9 Nov 2019 (8:45AM), Sat 16 Nov 2019 (8:45AM)
Bacchus Marsh BluevGisborne Red
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Lalor, Eve
Lalor, William
Nixon, Isaac
Alaimo, Clarke J
Gates, Cody S
Heafield, Ulfur
Huxtable, Josh (+)
Lalor, Samuel (c)
McKercher, Ethan
Kraljik, Luca
Kovacevic, Jack
 
Coach:  Kraljik, David
Team Manager:  Lalor, Andrea
Scorer:  Brne, Julie
 
Light, Fintan
Thomas, Darcy
Semmens, Hugh
Luxmoore, Harry
Watson, Lucas J
Barlow, John
Wallworth, Harry
Hay, Lachlan
Barake, Matthew
Mackay, Wilhem (c)
Legro, Daniel
Kerr, Jackson
Long, Jack
 
Coach:  Barake, Eddy
Gisborne & District Cricket Association - Under 15
Round 3 - Sat 9 Nov 2019 (8:45AM), Sat 16 Nov 2019 (8:45AM)
Gisborne WhitevBacchus Marsh Gold
Venue: Sankey ReserveMatch ID: 3327851
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Docherty, Matthew
Watson, William (+)
Gauci, Noah
Johns, Campbell (+)
Gauci, Kalan
Prokopec, Quinn (c)
Brewer, Jordan
Soldati, Alexander
Little, Mason
Van Emmerik, Ben
Den Dryver, Max
Bevan, Jaike
 
Coach:  Watson, Nick
 
harrington, matthew
Nixon, Leo
Jones, Angus
Hesketh, Harry
Gladys, Jack (c)
Marshall, Lachlan (+)
Taylor, Jessica
Pigott, Cooper
Vereker, Jacob
Brown, Corey
Button, Jasper
 
Coach:  Jones, Adrian
Gisborne & District Cricket Association - Under 13 A Division
Round 4 - Sat 16 Nov 2019 (8:45AM)
East Sunbury BluevGisborne Red
Venue: John McMahon ReserveMatch ID: 3356965
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Gisborne & District Cricket Association - Under 13 B Division
Round 4 - Sat 16 Nov 2019 (8:45AM)
Gisborne WhitevSunbury United
Venue: Dixon FieldMatch ID: 3357601
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Gisborne & District Cricket Association - Renegades Girls Under 13
Round 3 - Fri 15 Nov 2019 (5:30PM)
GisbornevBacchus Marsh Gold
Venue: Gardiner Reserve (Gisborne)Match ID: 3281486
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Gisborne & District Cricket Association - Under 11 North
Round 2 - Fri 15 Nov 2019 (5:30PM)
Macedon RedvGisborne Black
Venue: J.D Clifford OvalMatch ID: 3381989
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Gisborne & District Cricket Association - Under 11 North
Round 2 - Fri 15 Nov 2019 (5:30PM)
Gisborne GreenvMacedon Blue
Venue: Dixon FieldMatch ID: 3381985
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Gisborne & District Cricket Association - Under 11 South
Round 2 - Fri 15 Nov 2019 (5:30PM)
Bacchus MarshvGisborne Red
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Gisborne & District Cricket Association - Under 11 South
Round 2 - Fri 15 Nov 2019 (5:30PM)
Gisborne WhitevRupertswood Blue
Venue: Bullengarook Recreation ReserveMatch ID: 3382521
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Gisborne & District Cricket Association - Under 11 South
Round 2 - Fri 15 Nov 2019 (5:30PM)
Gisborne BluevSunbury
Venue: Sankey ReserveMatch ID: 3382524
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Barr, Isaac
Watson, Jacob (c)
Howie, Liam (+)
Bourke, Harvey
Egan, Hunter (+)
Davies, Lincoln
du Kamp, Alexander
Barker, Olly
 
Team not available