Season Fixture

Season 
Grade 
Ladder
Download the association PDF fixture/handbook
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
8 Nov 19 5:30PM Kyneton   drew   Romsey Kyneton Showgrounds Recreation Reserve (Main Oval) Final result entered, no confirmation
8 Nov 19 5:30PM Woodend Green   v   Gisborne Green Gilbert Gordon Oval  
8 Nov 19 5:30PM Lancefield   drew   Woodend Gold Lancefield Recreation Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
8 Nov 19 5:30PM Hanging Rock   drew   Wallan Hanging Rock Reserve Final result entered, no confirmation
8 Nov 19 5:30PM Macedon Blue   drew   Macedon Red Tony Clarke Recreation Reserve Final result entered and confirmed
8 Nov 19 5:30PM Gisborne Black   v   BYE  
Round 2
15 Nov 19 5:30PM Gisborne Green   v   Macedon Blue Dixon Field  
15 Nov 19 5:30PM Romsey   v   Woodend Green Bendigo Bank Oval (Oval 1)  
15 Nov 19 5:30PM Wallan   v   Lancefield Greenhill Reserve (Oval 2 (Lower))  
15 Nov 19 5:30PM BYE v Hanging Rock  
15 Nov 19 5:30PM Macedon Red   v   Gisborne Black J.D Clifford Oval  
15 Nov 19 5:30PM Woodend Gold   v   Kyneton Gilbert Gordon Oval  
Round 3
22 Nov 19 5:30PM Macedon Blue   v   Romsey Tony Clarke Recreation Reserve  
22 Nov 19 5:30PM Woodend Green   v   Wallan Gilbert Gordon Oval  
22 Nov 19 5:30PM Hanging Rock   v   Macedon Red J.D Clifford Oval  
22 Nov 19 5:30PM Gisborne Black   v   Kyneton Sankey Reserve  
22 Nov 19 5:30PM Gisborne Green   v   Woodend Gold Dixon Field  
22 Nov 19 5:30PM Lancefield   v   BYE  
Round 4
29 Nov 19 5:30PM Wallan   v   Macedon Blue Greenhill Reserve (Oval 1 (Upper))  
29 Nov 19 5:30PM BYE v Woodend Green  
29 Nov 19 5:30PM Macedon Red   v   Lancefield J.D Clifford Oval  
29 Nov 19 5:30PM Kyneton   v   Hanging Rock Kyneton Showgrounds Recreation Reserve (Main Oval)  
29 Nov 19 5:30PM Woodend Gold   v   Gisborne Black Gilbert Gordon Oval  
29 Nov 19 5:30PM Romsey   v   Gisborne Green Romsey Recreation Reserve (Oval 2)  
Round 5
6 Dec 19 5:30PM Woodend Green   v   Macedon Red Gilbert Gordon Oval  
6 Dec 19 5:30PM Lancefield   v   Kyneton Lancefield Recreation Reserve (Oval 1)  
6 Dec 19 5:30PM Hanging Rock   v   Gisborne Black Hanging Rock Reserve  
6 Dec 19 5:30PM Gisborne Green   v   Wallan Dixon Field  
6 Dec 19 5:30PM Romsey   v   Woodend Gold Bendigo Bank Oval (Oval 1)  
6 Dec 19 5:30PM Macedon Blue   v   BYE  
Round 6
13 Dec 19 5:30PM Kyneton   v   Macedon Red Kyneton Showgrounds Recreation Reserve (Main Oval)  
13 Dec 19 5:30PM Woodend Gold   v   Woodend Green Gilbert Gordon Oval  
13 Dec 19 5:30PM Gisborne Black   v   Lancefield Dixon Field  
13 Dec 19 5:30PM Hanging Rock   v   Macedon Blue Hanging Rock Reserve  
13 Dec 19 5:30PM BYE v Gisborne Green  
13 Dec 19 5:30PM Wallan   v   Romsey Greenhill Reserve (Oval 1 (Upper))  
Round 7
7 Feb 20 5:30PM Macedon Blue   v   Kyneton Tony Clarke Recreation Reserve  
7 Feb 20 5:30PM Woodend Green   v   Gisborne Black Gilbert Gordon Oval  
7 Feb 20 5:30PM Lancefield   v   Hanging Rock Lancefield Recreation Reserve (Oval 1)  
7 Feb 20 5:30PM Gisborne Green   v   Macedon Red Dixon Field  
7 Feb 20 5:30PM Wallan   v   Woodend Gold Greenhill Reserve (Oval 2 (Lower))  
7 Feb 20 5:30PM Romsey   v   BYE  
Round 8
14 Feb 20 5:30PM Gisborne Black   v   Macedon Blue Dixon Field  
14 Feb 20 5:30PM Hanging Rock   v   Woodend Green Hanging Rock Reserve  
14 Feb 20 5:30PM Woodend Gold   v   Lancefield Woodend Primary School Oval  
14 Feb 20 5:30PM Kyneton   v   Gisborne Green Kyneton Showgrounds Recreation Reserve (Main Oval)  
14 Feb 20 5:30PM Macedon Red   v   Romsey Tony Clarke Recreation Reserve  
14 Feb 20 5:30PM BYE v Wallan  
Round 9
21 Feb 20 5:30PM Lancefield   v   Macedon Blue Lancefield Recreation Reserve (Oval 1)  
21 Feb 20 5:30PM Woodend Green   v   Woodend Gold Gilbert Gordon Oval  
21 Feb 20 5:30PM Hanging Rock   v   Gisborne Green Hanging Rock Reserve  
21 Feb 20 5:30PM Wallan   v   Romsey Greenhill Reserve (Oval 1 (Upper))  
21 Feb 20 5:30PM Kyneton   v   Gisborne Black Kyneton Showgrounds Recreation Reserve (Main Oval)  
21 Feb 20 5:30PM Macedon Red   v   BYE  
Round 10
28 Feb 20 5:30PM Macedon Blue   v   Wallan Tony Clarke Recreation Reserve  
28 Feb 20 5:30PM Gisborne Black   v   Woodend Green Bullengarook Recreation Reserve  
28 Feb 20 5:30PM Gisborne Green   v   Lancefield Dixon Field  
28 Feb 20 5:30PM Romsey   v   Hanging Rock Bendigo Bank Oval (Oval 1)  
28 Feb 20 5:30PM BYE v Kyneton  
28 Feb 20 5:30PM Woodend Gold   v   Macedon Red Gilbert Gordon Oval  

Fixture Last updated: 31 Oct 19 9:33AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.