Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
McINTYRE CUP 6 9 Nov 19
16 Nov 19
St Anthony's
90 C Clayton 33  MD Allen 3/10 C Parrant 2/13 JL McDonald 2/13
v Gisborne
1/173 J Vernon 77* T Sanders 77*  
Arnolds Creek Recreation Reserve (Oval 1) 
JOHNSTONE SHIELD 6 9 Nov 19
16 Nov 19
Wallan
0/47 B Regan 29*  
v Gisborne
149 SV Docherty 70 CS Jackman 25  S Bell 4/17 h singh 2/9 M Van De Duim 2/42
Greenhill Reserve (Oval 1 (Upper)) 
DIVISION 1 6 9 Nov 19
16 Nov 19
Gisborne
v Riddell
7/308(cc) B O'Mara 134* J Elliot 114 C Mosele 25  D Peart 3/59 D Martin 2/29
Gardiner Reserve (Gisborne) 
DIVISION 2 6 9 Nov 19
16 Nov 19
East Sunbury
9/288(cc) C Watson 107* R Richard 95 M Crump 34*  T Clunies-Ross 2/43 J Hallett 2/54
v Gisborne
John McMahon Reserve 
CLUB GRADE - North 6 9 Nov 19
16 Nov 19
Gisborne
5/229(cc) D Dobrovsak 100* L Hay 56  
v Hanging Rock
Sankey Reserve 
Under 17 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Gisborne
9/184 S Jones 60 JW Bannan 52  J Wernicke 3/7 J McGrath 2/10 J Meier 2/14
v Bacchus Marsh
Gardiner Reserve (Gisborne) 
Under 15 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Bacchus Marsh Blue
214 W Lalor 58 S Lalor 55*  J Kerr 2/8
v Gisborne Red
Maddingley Park (Maddingley Park - Oval #1) 
Renegades Girls Under 17 3 8 Nov 19 Gisborne
5/88 E McDonald 25*  L Wilson-Annan 2/8
def Macedon/Woodend
4/70  
Gardiner Reserve (Gisborne) 
Renegades Girls Under 13 2 8 Nov 19 Gisborne
7/62(cc)  M Wright 3/8
def by Rupertswood
2/84(cc)  
Sankey Reserve 
Under 15 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Gisborne White
7/241(cc) A Soldati 70* Q Prokopec 42 C Johns 30  
v Bacchus Marsh Gold
Sankey Reserve 
Under 13 A Division 3 9 Nov 19 Gisborne Red
2/112(cc) R Leedham 26*  
def Rupertswood Blue
72  T Susnjara 2/16
Dixon Field 
Under 13 B Division 3 9 Nov 19 Wallan Green
53  
def by Gisborne White
5/137(cc) M Dodd 25  
Wallan Primary School 
Under 11 North 1 8 Nov 19 Woodend Green
v Gisborne Green
Gilbert Gordon Oval 
Under 11 South 1 8 Nov 19 Rupertswood Blue
9/83  H Egan 3/5 A du Kamp 3/8 L Davies 2/6
def Gisborne Blue
10/48  
Salesian College (Oval 2) 
Under 11 South 1 8 Nov 19 Gisborne Red
9/46  B Greig 2/1 W Hill 2/7
def by Riddell Red
7/63  
Bullengarook Recreation Reserve 
Under 11 South 1 8 Nov 19 Sunbury United
4/57(cc)  
def by Gisborne White
3/79(cc)  
Langama Park (Oval #1 North) 
Under 11 North 1 8 Nov 19 Gisborne Black
v BYE