Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
REGIONAL CLUB COMPETITION (Seniors) 5 14 Nov 20 Gisborne 1
107 JW Bannan 31  T Robson 2/12 W Else 2/19 OH Price 2/23
def by Woodend 1
8/112  D Martin 2/14 S Jones 2/19 R Lane 2/20
Gardiner Reserve (Gisborne) 
REGIONAL CLUB COMPETITION (Seniors) 5 14 Nov 20 Wallan 1
3/135 RJ Cumberland 50 BA Vance 39* RP Rode 27  
def Gisborne 2
5/133(cc) A Beard 64  
Greenhill Reserve (Oval 1 (Upper)) 
REGIONAL CLUB COMPETITION (Seniors) 5 14 Nov 20 Gisborne 3
7/178(cc) H Luxmoore 55 GJ Buskes 44  D Turner 4/47 K Fisher 2/13
def by Malmsbury 1
6/182 P Singh 108* D Nolte 43  L Spear 3/18 L Veal 2/39
Sankey Reserve 
REGIONAL CLUB COMPETITION (Seniors) 5 14 Nov 20 Gisborne 4
4/152 SV Docherty 101*  
def by Kyneton 2
6/157(cc) L Koliba 49 S McIntyre 42  M Walsh 2/40
Bullengarook Recreation Reserve 
REGIONAL CLUB COMPETITION (Seniors) 5 14 Nov 20 Gisborne 5
9/88(cc) M Kays 27  J Gilder 2/5 J Sharma 2/7 C Fowler 2/12
def by Wallan 2
3/95 C Fowler 53 B Fowler 34  
Dixon Field 
REGIONAL CLUB COMPETITION (Seniors) 5 14 Nov 20 Gisborne 7
8/114(cc) L Mousley 28 M Weier 26  L Hayward 3/9 A Wakefield 2/32
def by Bacchus Marsh 5
6/125 J Lloyd 52  A Kucic 2/8 R Leedham 2/20
Woodend Racecourse Oval 
REGIONAL CLUB COMPETITION (Seniors) 5 14 Nov 20 Wallan 3
108 T Page 30  B Van Emmerik 3/14 S van Emmerik 2/5 AB Soldati 2/19
def by Gisborne 6
8/109 S van Emmerik 25  R Randhawa 3/30
Greenhill Reserve (Oval 2 (Lower)) 
REGIONAL CLUB COMPETITION (Juniors) 5 14 Nov 20 Gisborne
74  H Lawson 4/9
def by Woodend
1/151(cc) H McDonald 32* B Cameron 30* J Dillon 30*  
Gardiner Reserve (Gisborne) 
REGIONAL CLUB COMPETITION (Juniors) 5 14 Nov 20 Wallan 15A
7/131 R Van Weenen 29  L Hay 2/15
def Gisborne 15A (1)
7/114(cc) L Cavigan 36*  H Mullavey-Clark 2/5 B Fowler 2/8
Greenhill Reserve (Oval 1 (Upper)) 
REGIONAL CLUB COMPETITION (Juniors) 5 14 Nov 20 Gisborne 15B
2/116 X Holt 31* W Watson 30*  
def Macedon 15B
4/87(cc)  
Sankey Reserve 
REGIONAL CLUB COMPETITION (Juniors) 5 14 Nov 20 Gisborne 13A
4/81(cc)  
def Romsey 13B
5/71(cc)  PM Gray 2/10
Bullengarook Recreation Reserve 
REGIONAL CLUB COMPETITION (Juniors) 5 14 Nov 20 Gisborne 13B (1)
8/95(cc)  J Brown 2/3 R Bosanko 2/5
def Woodend 13B
5/56(cc)  
Dixon Field 
REGIONAL CLUB COMPETITION (Juniors) 5 14 Nov 20 Wallan 13B
6/50  
def by Gisborne 13B (2)
4/79(cc)  D Bishop 3/11
Wallan Secondary College  
REGIONAL CLUB COMPETITION (Juniors) 5 14 Nov 20 Romsey U15B
5/75(cc) N Tonkin 26*  
def by Gisborne U15A (2)
4/88(cc) LJ Watson 30*  B Stewart 3/2
Romsey Recreation Reserve (Oval 1) 
McINTYRE CUP 14 6 Mar 21 Sunbury United
3/243(cc) D Chandima 115* D Edwards 61 U Fernando 49  
def Gisborne
100 MD Allen 36 JL McDonald 33*  D Chandima 3/9 J Wallace 3/26
Langama Park (Oval #1 North) 
JOHNSTONE SHIELD 14 6 Mar 21 Gisborne
6/144(cc) J Handley 36 S Neill 29 H Luxmoore 29*  C Boyes 2/22 L Louwen-Skovdam 2/33
def by Sunbury United
2/149 A Billinghurst 41 L Louwen-Skovdam 34* R Alam 32  
Gardiner Reserve (Gisborne) 
DIVISION 1 14 6 Mar 21 Gisborne
112 S McCaskill 39 C Martin 35  M Cox 3/9 L Cox 3/18 R Blizzard 2/19
def by Malmsbury
8/287(cc) M Cox 126 L Cox 77 B Donnelly 46*  MT McDonald 2/36 L Veal 2/55 S McCaskill 2/57
Sankey Reserve 
DIVISION 3 14 6 Mar 21 East Sunbury
49  T Semmens 4/18 C Lane 3/4
def by Gisborne
6/155(cc) C Lane 42 M Barake 42 E Barake 35  J Ellis 2/12 G Smith-Hayes 2/22
John McMahon Reserve (Oval 1) 
DIVISION 4 14 6 Mar 21 Gisborne
9/139(cc) M Wallworth 36 T Clunies-Ross 30 A Headberry 26  M Braddy 3/22 TK Cardillo 2/12
def by Rupertswood
3/230(cc) K Greenaway 90 D Douglas 84*  H Wallworth 2/37
Bullengarook Recreation Reserve 
CLUB GRADE - North 14 6 Mar 21 Romsey
128 N Budde 29 R Pitts 25  AB Soldati 2/9 J Barlow 2/13 B Van Emmerik 2/17 J Kerr 2/18
def by Gisborne White
2/137 T Bannan 43*  
Romsey Recreation Reserve (Oval 2) 
CLUB GRADE - North 14 6 Mar 21 Malmsbury
9/189 T de Podolinsky 68 S Rogers 27* J Braszell 25  D Mousley 3/34 X Holt 3/38 A Kucic 2/17
def Gisborne Red
3/186(cc) J McKibbin 84* X Holt 47* D Holt 33  
Malmsbury Cricket Ground 
CLUB GRADE - South 14 6 Mar 21 Gisborne
0/153 P Sankey 102* J McDonald 49*  
def Melton Centrals White
8/141(cc) M Malik 30  D Macaulay 2/28
Dixon Field 
Under 13A SF 6 Mar 21 Macedon
0/80  
def Gisborne
3/79(cc)  
Tony Clarke Recreation Reserve 
Under 13B SF 6 Mar 21 Gisborne
4/131(cc) M Clunies-Ross 38*  
def Rupertswood
57  H Mooney 2/6
Bullengarook Recreation Reserve 
Under 13C SF 6 Mar 21 Woodend
88  
def by Gisborne
4/102(cc)  
Woodend Racecourse Oval 
Under 17 9 27 Feb 21 Woodend
3/129(cc) H McDonald 32* OH Price 30* W Collins 30*  H Luxmoore 2/11
def Gisborne
73  X Tadd 2/9 H McDonald 2/14
Gilbert Gordon Oval 
Under 15A SF 6 Mar 21 Gisborne White
4/101 W Mackay 30* L Cavigan 26  H Mullavey-Clark 2/17
def Wallan
2/99(cc) R Whittingham 31* B McCarthy 28  
Gardiner Reserve (Gisborne) 
Under 15A SF 6 Mar 21 Bacchus Marsh
6/119(cc)  
def Gisborne Red
4/86 H Semmens 30*  
Maddingley Park (Oval #1) 
Under 15B SF 6 Mar 21 Gisborne
4/123(cc) L Mousley 31* X Holt 30*  J Fisk 3/9
def Riddell
8/67(cc)  R Leedham 2/2 J McKibbin 2/6
Sankey Reserve 
Renegades Girls Under 17 GF 5 Mar 21 Macedon
5/140(cc) I Shaw 34 C Shaw 25  M Ginn 2/9
v Gisborne
6/103 E McDonald 39*  I Shaw 2/11 C Shaw 2/13
Tony Clarke Recreation Reserve 
Under 11 West 10 5 Mar 21 Gisborne White
15/158(cc)  M Puszkar 3/18 A Meldrum 2/4
def by Macedon Blue
7/159(cc)  S Wallace 2/7
Gardiner Reserve (Gisborne) 
Under 11 West 10 5 Mar 21 Macedon White
8/87(cc)  B Macpherson 2/5 I Barr 2/7
def by Gisborne Red
8/113(cc)  
J.D Clifford Oval 
Under 11 South 10 5 Mar 21 Gisborne Blue
9/85  B Freeth 2/3 L Neumann 2/5 F Johnston 2/5
def by Gisborne Black
7/136 B Freeth 29*  
Sankey Reserve 
Under 11 South 10 5 Mar 21 Sunbury United
6/115(cc)  
def Gisborne Green
8/91(cc)  D Hughes 2/9
Langama Park (Oval #1 North) 
Renegades Girls Under 14B 10 5 Mar 21 Wallan
12/69(cc)  R Sparrow 4/12 E Mifsud 2/8
def by Gisborne
2/119(cc)  
Greenhill Reserve (Oval 1 (Upper))