Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
McINTYRE CUP 11 18 Jan 20
25 Jan 20
Gisborne
278 MD Allen 183  H Wadden 5/45 D Schwarzenberg 3/5
def Riddell
113 H Wadden 53 H Fisher 27  JL McDonald 3/19 SJ Mackay 2/8 J Vernon 2/27
and 1/29(cc)  
Gardiner Reserve (Gisborne) 
JOHNSTONE SHIELD 11 18 Jan 20
25 Jan 20
Rupertswood
204 J Swallow 55 SM Van Rooy 44  H Thomas 3/49 C Lane 2/20
def by Gisborne
8/211(cc) BJ Grumont 62 J McDonald 47* S Vernon 37  A Pizaro 3/57 J Muir 2/21
Salesian College (Oval 1) 
DIVISION 1 11 18 Jan 20 Gisborne
143 N Watson 49 SV Docherty 32  J James 3/24 R Hyatt 2/10
def Sunbury United
120 C Boyes 29  C Jackson 3/0 D Martin 2/12
Sankey Reserve 
DIVISION 2 11 18 Jan 20 Woodend
3/153 D Ranson 58* H Lawson 28 R Matchett 25  
def Gisborne
3/138(cc) G Waites 45 S Paton 31* D Fitzpatrick 25  
Woodend Racecourse Oval 
CLUB GRADE - North 11 18 Jan 20 Malmsbury
3/171(cc) A Donnelly 64* R Webb 47*  L Spargo 3/27
def Gisborne
137 D Dobrovsak 43* A Soldati 28  S Rogers 5/20 G Marshall 2/13 J Sundblom 2/30
Malmsbury Sports Ground 
Under 17 5 7 Dec 19
14 Dec 19
Gisborne
6/217 S Jones 74* M Torkington 43  NP Crotty 3/40
def Rupertswood
8/151(cc) RJ Davis 44  
Gardiner Reserve (Gisborne) 
Under 15 5 7 Dec 19
14 Dec 19
Gisborne Red
7/203(cc) H Luxmoore 60 H Semmens 46 M Barake 29 L Hay 27*  
def by Riddell/Romsey
7/210(cc) L Cavigan 73* c osmond 59 J Gray 36  F Light 2/13
Sankey Reserve 
Renegades Girls Under 17 7 6 Dec 19 Gisborne
2/113(cc)  H Smajila 2/8
def Rupertswood
6/45  E Duoba 2/7
Gardiner Reserve (Gisborne) 
Renegades Girls Under 13 6 6 Dec 19 Bacchus Marsh Gold
1/97(cc)  
def Gisborne
4/79(cc)  E Niessen 2/17
Mason's Lane Reserve (Mason's Lane Reserve - Oval #1) 
Under 15 5 7 Dec 19
14 Dec 19
Macedon Red
107 C Shaw 34  
def by Gisborne White
9/220 A Soldati 40* Q Prokopec 35  I Shaw 2/17 D Thompson Aylward 2/29 H Hill 2/32
Tony Clarke Recreation Reserve 
Under 13 A Division 8 14 Dec 19 Gisborne Red
3/101(cc)  
def Kyneton Black
5/72(cc)  T McPhee 3/13
Dixon Field 
Under 13 B Division 8 14 Dec 19 Bacchus Marsh Green
7/70(cc)  M Gray 2/8
def by Gisborne White
1/122(cc) K Savage 25*  
Maddingley Park (Maddingley Park - Oval #2) 
Under 11 North 6 13 Dec 19 Gisborne Black
10/213(cc) R Evans 38  O Goodes 3/16 K McElhinney 3/24
def Lancefield
15/103(cc)  M Clunies-Ross 3/7 T Gauci 3/15 H Mooney 2/3
Dixon Field 
Under 11 North 6 13 Dec 19 Kyneton Yellow
10/106  A Farrugia 4/14 B Neilson 2/16
def Gisborne Green
14/82  J Leong 5/10 (inc hat-trick) B Ogden 2/10 D Wolveridge 2/11
Kyneton Showgrounds Recreation Reserve (Main Oval) 
Under 11 South 6 13 Dec 19 Sunbury
10/93(cc)  
def Gisborne Red
4/75(cc)  L Yardley 2/5
Sunbury Recreation Reserve (Clarke Oval) 
Under 11 South 6 13 Dec 19 Gisborne Blue
7/95 J Watson 33*  K Huggan 3/24
def Sunbury United
7/62  L Howie 2/0
Bullengarook Recreation Reserve 
Under 11 South 6 13 Dec 19 Gisborne White
v Riddell Red
Sankey Reserve 
Cricket Willow T20 (Mens Division) GF 27 Jan 20 Gisborne
2/95 J Vernon 53*  
def Muckleford
91 L Butcher 25*  MD Allen 3/8 H Thomas 3/10 L Macumber 2/20
Cricket Willow